MENU

MENU

Bezpłatne szkolenia dla byłych żołnierzy

Bezpłatne szkolenia dla byłych żołnierzy


Jesteś żołnierzem zawodowym, a Twoja służba dobiegła końca? Chcesz aktywnie działać na rynku pracy? Rozszerz posiadane przez siebie kwalifikacje i skorzystaj ze szkoleń oferowanych przez KOBRA Centrum Szkoleń Zawodowych , a finansowanych przez Wojskowe Biuro Emerytalne.

 

Progi przyznania pomocy rekonwersyjnej od 01.01.2019
DZIENNIK USTAW
23.01.2019r. poz.135
Rozporządzenie MON z dn.22.01.2019 r.
W sprawie stawek uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych
STAWKI NA PRZEKWALIFIKOWANIE
4-9 lat służby z kwotą- 2737,50 zł.
9-15 lat służby z kwotą- 5475 zł.
po 15 latach służby z kwotą- 8218,50 zł.

 

W ramach pomocy mogą być pokrywane koszty:

  • przekwalifikowania zawodowego,

  • do 20 przejazdów z miejsca zamieszkania do ośrodka szkolenia i z powrotem (jeżeli odległość przekracza 50 km w jedną stronę),

  • zakwaterowania (do 30 noclegów) w okresie przekwalifikowania zawodowego lub odbywania praktyki zawodowej.

 

Aby uzyskać pomoc finansową należy złożyć stosowny wniosek oraz zaświadczenie z ośrodka szkolenia o uprawnieniach do prowadzenia szkoleń. Były żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego lub wojskowego komendanta uzupełnień. Natomiast żołnierz zawodowy składa wniosek za pośrednictwem dowódcy jednostki wojskowej.


Wybierając szkolenia z Naszej oferty, masz pewność profesjonalnego przygotowania do pracy w wybranym zawodzie. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych wykładowców, zgodnie z obowiązującym programem. Wiedza przekazywana jest w sposób niezwykle przystępny, dlatego bez problemu przyswoisz niezbędne wiadomości.